• Domů
 • Jak nakupovat
 • Obchodní podmínky
 • Doprava
 • Velikosti
 • Kontakt
 • Currency:

 • Dle parametrů »

  KOSMETIKA Z MRTVÉHO MOŘE - MON PLATIN

   

   

   

   

   

   

   

  Problematická pleť

  Minerály Mrtvého moře pomáhají léčit kožní nemoci (lupénka, ekzémy, akné)

  < Previous page    1    Next page >

   

  DSM Minerální hydratační mýdlo, 125 g

  DSM Minerální hydratační mýdlo, 125 g

  Pro dospělé i děti. Je bohaté na minerály Mrtvého moře a glycerin.

  120,00 Kč

  DSM Minerální bahenní mýdlo, 125 g

  DSM Minerální bahenní mýdlo, 125 g

  Pro dospělé i děti. Má mimořádné čisticí vlastnosti.

  120,00 Kč

  DSM Krém na problematickou plet' (lupénka, ekzém apod.), 125 ml

  DSM Krém na problematickou plet' (lupénka, ekzém apod.), 125 ml

  Doporučen na lupénku (psoriasis vulgaris), atopický ekzém, vyrážky, akné apod.

  440,00 Kč

  < Previous page    1    Next page >

   

  Léčba lupénky, atopického ekzému, akne

  EKZÉM, OŠETŘENÍ EKZÉMU ROZTOKY MINERÁLNÍ KRYSTALICKÉ SOLI 
  Následující metoda se úspěšně používá v lázních u Mrtvého moře.

  Postup: Rozpusťte 10 g minerální krystalické soli v 1 litru ohřáté vody. Solný roztok naneste na obklad (lékárenská vata nebo rouška) a aplikujte jej na ekzém (NE ve stádiu otevřeného ekzému) po dobu 10-20 minut. Opakujte tento postup tak dlouho, pokud ekzém evidentně neustoupí. Místo běžných mýdel používejte minerální mýdla  (se solí nebo s bahnem a s glycerinem).
  Po ošetření můžete používat minerální tělový krém či minerální tělový krém s rakytníkem nebo minerální tělový koupelový olej či minerální multifunkční krém s aloe vera pokud se ekzém nachází na těle, minerální regenerační krém na ruce pokud je ekzém na rukou, nebo minerální regenerační krém na nohy, pokud je ekzém na nohou. Dovršíte jedinečného výsledku pravidelnou noční aplikací krému proti lupénce a ekzémům.
   

  LUPÉNKA:

  Lupénka je chronická kožní choroba, kterou není možné zcela vyléčit. Přesto existují přípravky, které dokážou projevy lupénky významně potlačit. Mezi ně patří přípravky s minerály z Mrtvého moře, které neobsahují dráždivé umělé vůně a jsou buď 100% přírodní nebo obsahují jen minimální množství  konzervačních látek. Lupénka je autoimunitní onemocnění, u kterého se zatím nepodařilo zcela jasně zjistit jeho příčiny. Co je jisté, že počet nemocných lupénkou vlivem stresu a chemikálií kolem nás každoročně přibývá. Na propuknutí onemocnění má vliv nevhodná strava, infekce, deprese, stres a nezdravý životní styl. Při lupénce se kožní buňky tvoří rychleji a pokožka se tak sedmkrát častěji odlupuje než u zdravého člověka. Lupénka má různé podoby. Více než třičtvrtiny nemocných lupénkou mají mírnou formu této choroby a těm stačí pouze užívání zevních přípravků z Mrtvého moře a dodržování těchto zásad:

  • psychická pohoda a minimum stresu
  • zdravý životní styl
  • dostatečná hygiena
  • dostatečný pitný režim
  • optimální vzdušná vlhkost
  • časté pobyty u moře, nejlépe u Mrtvého
  • koupel v roztoku soli Mrtvého moře
  • zinek, selen, rybí tuk a vitamíny
  • omezení alkoholu a kouření
   Pacientům s lupénkou doporučujeme aplikovat jeden z programů pro zmírnění lupénky z kosmetiky DSM, které si získaly výborné ohlasy z řad postižených lupénkou a lékařů dermatologů.
   
   Ošetření LUPÉNKY MINERÁLNÍ KRYSTALICKOU SOLÍ

  a) Lázeň celého těla jako základní ošetření.
  Postup: Vysypte 2 kg minerální soli do prázdné vany. Naplňte vanu cca 100 litry vody teplé 37-39 °C.
  Opatrně se ponořte do lázně a setrvejte v ní 20 minut. Poté pečlivě si omyjte pokožku čistou teplou vodou. Odpočiňte si po dobu nejméně 1 hodiny důkladně zabalení v prostěradle.
  Opakujte tento postup 3-4 krát týdně po dobu 4 týdnů. Před použitím doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem!!!
  Během tohoto základního ošetření se doporučuje nepoužívat jiné léky a prostředky proti lupénce. Závěrem ošetření jedinečného výsledku pravidelnou noční aplikací krému proti lupénce a ekzémům. Další postup pro lázeň celého těla:
  Po 4 týdnech kůry můžete snížit množství minerální soli na 0,5-1 kg na vanu a celý postup opakovat 1-2 krát týdně. Dodržujte však veškerá výše uvedená doporučení.

  b) Lokální použití solného roztoku.
  Postup: Zvolna rozpusťte 250 g minerální soli ve 250 ml horké vody. Ochlaďte tento roztok na teplotu, příjemnou na použití na tělo. Šetrně přiložte namočenou vlhkou vatu na zasažené místo na dobu 10 minut. Poté omyjte ošetřené místo čistou teplou vodou. Uschovejte zbytek roztoku pro další brzké ošetření. Tohoto ošetření se doporučuje použít jako doplněk k celkové koupeli, a to zejména těch míst, která jsou postižená lupénkou vyššího stupně.

  Ošetření LUPÉNKY MINERÁLNÍM BAHNEM

  Minerálního bahna lze též použit jako pomocné látky při celkové léčebné koupeli.
  Postup: Naneste na postižené místo minerální bahno. Pokryjte vrstvičkou bahna celou nemocnou patrii a šetrně jej roztírejte. Ponechejte jej odkryté 5-7 minut. Nedopusťte, aby bahno zaschlo. Smyjte bahno lékařskou vatou namočenou v teplé vodě. Natřete místo hydratačním krémem pro velmi suchou a citlivou pleť. Naneste druhou dávku bahna a rozetřete jej, jak je uvedeno výše. Pokryjte jej měkkou a vlhkou tkaninou (doporučuje se netkaná textilie). Ponechte zakryté 5-6 minut za současného zahřívání infrazářičem. Poté sejměte tkaninu a omyjte bahno vlhkou lékařskou vatou. Důkladně smyjte bahno čistou teplou vodou, pokožku osušte a naneste minerální tělový krém či minerální tělový krém s rakytníkem nebo minerální tělový koupelový olej či minerální multifunkční krém s aloe vera pokud se ekzém nachází na těle, minerální regenerační krém na ruce pokud je ekzém na rukou, nebo minerální regenerační krém na nohy, pokud je ekzém na nohou. Ošetření neprovádějte při zánětu pokožky nebo v případě, že má pokožka otevřená poranění!!! Dovršíte jedinečného výsledku pravidelnou noční aplikací krému proti lupénce a ekzémům.

   

  AKNÉ: Ošetření akné bahenní pleťovou maskou. Následující pokyny se týkají akné vulgaris mírného až středního stupně.
  Doporučené přípravky DSM Mon Platin:

  • Bahenní pleťová maska, emulze proti akné.
  • Hydratační krém na mastnou pleť, tonikum normalizující mastnou pleť.
  • Bezmýdlový peelingový gel na obličej nebo čistící gel na obličej, minerální bahenní mýdlo.

  Postup: Umyjte si obličej bezmýdlovým peelingovým gelem nebo čisticím gelem na obličej, nebo minerálním bahenním mýdlem.
  Pokožku osušte, naneste dostatečné množství bahenní pleťové masky, vyjma očních víček a koutků úst.
  Po 15 minutách bahenní pleťovou masku smyjte teplou vodou. Důkladně dočistěte obličej tonikem normalizujícím mastnou pleť. Poté naneste hydratační krém na mastnou pleť.
  Ošetřující kůru provádějte 2-3 krát týdně. Během ošetření si čistěte pleť bahenní pleťovou maskou. Doba procedury 4-8 týdnů. Na noc aplikujte emulzi proti akné.